دوران ما و زنان پوشیده‌ای که عریانند!

رسول گرامی اسلام (صلی‌الله علیه و آله) فرموند: سیکون فی آخر هذه الأمه رجال یرکبون علی المیاثر حتی یأتوا أبواب مساجدهم نساؤهم کاسیات عاریات. یعنی در نسل‌های آخر این امت مردانی هستند که سوار بر زین‌های بزرگ می‌شوند تا اینکه جلوی درب مساجد پیاده می‌شوند. زنانشان گرچه لباس بر تن دارند ولی اندام آنها آشکار است.


و درجای دیگری فرود: صِنْفَانِ مِنْ أَهْلِ النَّارِ لَمْ‌أَرَهُمَا... وَنِسَاءٌ کَاسِیَاتٌ عَارِیَاتٌ مُمِیلَاتٌ مَائِلاَتٌ رُءُوسُهُنَّ کَأَسْنِمَةِ الْبُخْتِ الْمَائِلَةِ لاَ یَدْخُلْنَ الْجَنَّةَ وَلاَ یَجِدْنَ رِیحَهَا وَإِنَّ رِیحَهَا لَیُوجَدُ مِنْ مَسِیرَةِ کَذَا وَکَذَا یعنی دو صنف از انسان‌ها جزو اهل جهنم هستند که تاکنون آنها را ندیده بودم. افرادی که شلاقی مانند دم گاو در دست دارند و با آن مردم را می‌زنند. و زنانی پوشیده از لباس ولی در عین حال لخت و عریانند. آنان از طاعت خدا بدورند و با بی‌حجابی خود را به طرف مردان سوق می‌دهند. سر آنان مانند کوهان شتر لاغر اندام است. به بهشت وارد نمی‌شوند و بوی آنرا نیز حس نمی‌کنند در صورتی که بوی بهشت از فاصله فلان و…. حس می‌شود».

امروز زمانی فرارسیده که گروهی از زنان در جامعه مصداق کاسیات عاریاتند. یعنی دارای نوعی ویژگی ظاهری هستند که باید به آنها لقب لباس پوشیدگان عریان را داد.

(حجت الاسلام والمسلمین خوانساری)

/ 0 نظر / 2 بازدید