حجاب چادر به تقوا نزدیکتر است

مدیر گروه معارف اسلامی دانشکده دکتر شریعتی گفت: حجاب چادر برای بانوان به تقوا نزدیکتر است.   
حجت الاسلام والمسلمین رحیمی با اشاره به مضامین دینی و فقهی و در پاسخ به پرسشی ، درباره حجاب افزود: همانگونه که نسبت به نماز وظیفه داریم ، نسبت به حجاب نیز همین وظیفه را داریم و هر موضوعی که دستور دین است و در قرآن نیز در باره آن تصریح شده ؛ انجامش وظیفه انسان مسلمان و ترک آن گناه است و عقوبت دارد.
وی افزود: براساس متون دینی و روایی و بر اساس آیات شریف قرآن کریم حجاب کاملی که به تقوا نزدیک تر است چادر می باشد.
رحیمی گفت: اما مثلا خانمی که شاغل است و نمی تواند در رفت و آمد با داشتن حجاب چادر عهدار نگهداری فرزند خردسالش باشد ، باید بداند که اصل پوشش کامل و عدم مشخص بودن اندام است و با وجود اینکه حجاب چادر به تقوا نزدیک تر است اما می شود از حجاب مناسبی نیز بهره برد.
این استاد دانشگاه همچنین در باره رنگ حجاب ، موضوع کراهت رنگ مشکی چادر را چندان مستند ندانست و تصریح کرد: رنگ مشکی حجاب هم به عفاف اولی تر است.

حجت الاسلام رحیمی در بخش دیگری از سخنان خود در پاسخ به این پرسش که آیا تقید به حجاب سبب بروز حساسیت دو جنس نسبت به هم نمی شود ، گفت: اگر حجاب نباشد آستانه رضایتمندی جنسی در افراد بالاتر می رود و به مرور زمان این افزایش آستانه رضایتمندی جنسی موجب بروز خواست های جنسی و رفتارهای غیر اخلاقی می شود و علاوه بر مخاطرات اخلاقی توان فعالیت اجتماعی را نیز در جوامع کاهش می دهد.
این کارشناس مسایل دینی ؛ رفتارهای غیر اخلاقی و لجام گسیخته در کشورهای غربی را متاثر از نگاه آنها به عدم ضرورت حجاب عنوان کرد و همچنین تداوم و فزونی بی حجابی در جامعه را موجب ارضاء نسبی جوانان در آستانه ازدواج و بی میلی آنها به تشکیل خانواده دانست و گفت زمینه گناه از این طریق در جامعه بیشتر می شود.

/ 0 نظر / 5 بازدید